image

BRAND LICENSING DAY 2018

02.05.2018

BRAND LICENSING DAY 2018: вперше в Україні відбувся бізнес-форум з ліцензування брендів

На Brand Licensing Day експерти ринку розповіли про світовий досвід індустрії ліцензування брендів, про тренди та можливості, які відкриваються для компаній. Подія об’єднала понад 200 учасників – власників бізнесу, керівників компаній, бренд-менеджерів і маркетинг-директорів. Аудиторія дуже тепло сприйняла захід.. Всі охоче знайомилися не тільки з ліцензійними товарами на стендах, а й активно фотографувалися з відомими героями ліцензійних брендів.

«Не дивлячись на те, що в усьому світі ліцензування брендів – це один з найпопулярніших інструментів маркетингу, більшість представників бізнесу в Україні з ним не знайомі. Для того, щоб розповісти про ліцензування і можливості, які воно відкриває, агентство UDC організувало спеціалізований бізнес-форум», – зазначила маркетинг-директор UDC Тетяна Рубан.

Організатором Brand Licensing Day виступило ліцензійне агентство UDC, яке входить в групу компаній Art Nation Family і вже 7 років розвиває ліцензування в Україні.

«Ми працюємо тільки з найпопулярнішими світовими і локальними ліцензіями – Щенячий патруль, Губка Боб, Черепашки ніндзя, Маша і Ведмідь та ін. Нещодавно ми підписали контракт і тепер представляємо одну з найпопулярніших арт-ліцензій – Pets Rock. Сьогодні цей бренд люблять у всьому світі, адже він об’єднує любов до домашніх тварин і захоплення зірками шоу-бізнесу », – зазначив директор UDC Альберт Саргсян.

Про топові українські ліцензії й один з найпопулярніших брендів GAPCHINSKA розповіла маркетинг-директор Art Nation Familly Ірина Громова. «GAPCHINSKA має унікальну для арт-бренду кількість товарних категорій, а також понад 1300 SKU. Бренд подобається 69% цільової аудиторії. Щомісяця тільки в Україні продається більше 1 млн товарів з брендом. Його географія охоплює 9 країн. Gapchinska – це єдиний арт-бренд східної Європи, який щорічно представлений на BLE і Licensing Expo», – зазначила вона.

Історією відомого фейсбук-мема на ім’я Гусь та його виходу в офлайн, на полиці магазинів, поділився генеральний продюсер Art Nation Family Едуард Ахрамович. Він розповів і про перспективи бренду: «Бренд Гусь – це іронічна, оригінальна, щира, іноді нецензурна, правда життя. Він допомагає з гумором дивитися на життя і простіше ставитися до будь-яких “сюрпризів” і мудаків. Ядром його цільової аудиторії, є кожен, хто хоч раз у своєму житті стикався з несправедливістю. Це чоловіки і жінки 25-35 років, жителі мегаполісів, офісні співробітники і представники так званого креативного класу».

Сьогодні у Гуся вже 20 SKU продукції, 23 тис фанатів в Instagram і 117 в Facebook. А в планах на найближчий рік – видання двох книг, створення мультсеріалу, запуск графічного онлайн-коміксу і інстаграм-серіалу.

Генеральний продюсер Art Nation Family Едуард Ахрамович також розповів про переваги ліцензування селебрітіз брендів. Він зазначив, що безумовними плюсами роботи з такими брендами є: швидкий вхід на новий ринок, персоналізація бренду, а також побудова емоційного зв’язку і довіри зі споживачем. Едуард Ахрамович представив учасникам перший в Україні селебрітіз-бренд і першу зірку, яка підписала контракт з управління комерційними правами, Олю Полякову.

У свою чергу, маркетинг-директор UDC Licensing Agency Тетяна Рубан в своєму виступі розвіяла кілька стійких міфів про ліцензування – про те, що це дуже дорогий інструмент і про те, що простіше створити своїх героїв. Вона зазначила, що це довгостроковий, дорогий і ризикований процес, адже герой може так і не стати улюбленцем ЦА, а у випадку роботи з ліцензійним брендом, ви отримуєте гарантовано популярний персонаж, який вже завоював любов.

Успіх Brand Licensing Day показав, що можна очікувати подальшого зростання ринку ліцензування брендів в Україні. Тепер подія стане щорічним спеціалізованим бізнес-форумом.

1215182323

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШ БЛОГ