services_1

Брендинг

Щоб продукт став успішним, його потрібно виокремити на ринку серед конкурентів, зробити впізнаваним для споживачів. Це завдання може вирішити брендинг.

Проте розробка бренду – це довго, затратно і складно.

Оскільки ринок задає шалений темп, потрібно не просто встигати за конкурентами, а бути завжди на крок попереду. І все це в умовах обмежених бюджетів і нестабільної ситуації в країні. Отже, конкурувати слід вже сьогодні, бренд потрібен «на вчора», а бюджету на дослідження, розроблення бренду та просування немає або він недостатній для змагань із лідерами ринку чи для швидкої побудови знання та лояльності.

У цьому випадку варто звернутися до міжнародного досвіду. У світі вже давно різні компанії часто застосовують готові бренди для вирішення подібних завдань. Цей інструмент називають ліцензуванням брендів або ліцензійним брендингом.

Як це працює ліцензійний брендинг?
biznes-zadachu-ta-tsilovu-audytoriyu Потрібно визначитися з бізнес-задачею та цільовою аудиторією продукту, рекламної кампанії тощо.
chysti-brendy-1 На ринку існують «чисті бренди», які можна взяти в оренду за ліцензією. Це можуть бути бренди з мультсеріалів (наприклад Черепашки Ніндзя, Губка Боб, Маша та Ведмідь, Щенячий патруль, Козаки), бренди з мистецтва (наприклад GAPCHINSKA: Постачальник щастя, Prima Maria – на основі творчості Марії Примаченко) чи навіть популярний телеканал (наприклад MTV). Чудово те, що кожен із брендів уже існує, в розробку кожного та задля завоювання лояльності цільової аудиторії вже інвестували величезні кошти, до того ж бренд вже проіснував на ринку достатньо, щоб побудувати безумовне знання та сильний емоційний зв’язок із цільовою аудиторією. Крім того, всі показники здоров’я брендів заздалегідь відомі.
choose-the-brand Визначившись із бізнес-задачею та цільовою аудиторією, потрібно підібрати бренд, який найкраще доповнить концепт продукту, рекламної кампанії чи навіть позиціонування компанії (залежно від того, що потрібно просувати на ринку). На цьому етапі дуже важливо знайти точки дотику продукту й бренду: наприклад, спільні цінності, емоції, які ви хочете підкреслити. Правильно підібраний бренд утворить синергію з продуктом і його використання дасть найкращий результат.
treaty-icon Підписують договір на використання визначеного бренду на певний період.

Переваги ліцензійного брендингу

fast

Це швидко: ви можете обрати готовий бренд з уже сформованими цінностями, здобутою популярністю й визначеною цільовою аудиторією.

notes

Вартість використання бренду розраховують як % від вартості проданої продукції з ліцензійним брендом. Отже, всі витрати змінні і прямо корелюються з обсягами продажів, на відміну від витрат на розробку нового бренду та його рекламу. Це дає змогу мінімізувати витрати й уникнути довгострокових інвестицій.

friendly-brands

Ви отримуєте доступ до передової міжнародної експертизи, адже із ліцензійним брендом працює велика професійна команда, яка має досвід роботи на ринках різних країн, постійно робить маркетингові дослідження і завжди може порадити, як покращити продукт.

РЕАЛІЗОВАНІ КЕЙСИ

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?