dyzajn-icon

Дизайн

Наш розум сприймає зображення в 60 000 разів швидше, ніж текстову інформацію. Тому саме дизайн «продає». Втім, зважаючи на розмаїття дизайнів на полиці, виокремитися стає дедалі важче, а бути «одним із» – фатально.
Існують категорії, для яких дизайн – це основа товару, наприклад листівки, блокноти, зошити, футболки, пакети тощо. Для таких категорій оновлювати дизайн потрібно постійно, а кількість концептів, необхідних одночасно, істотна.

Через це розробка дизайну – це одна із суттєвих та обов’язкових статей маркетингового бюджету. Практика свідчить, що штатні дизайнери не можуть розробляти концепти, які створять фурор на ринку.

 

 

 

 

Причини:
1 У штатних дизайнерів багато поточної роботи, їм важко цілком поринути в пошук ідей для нового концепту.
2 Зазвичай, якщо дизайнер довго працює з брендом та категорією, у нього замилюється око і йому важко відійти від стереотипів.
3 Щоб творити потрібна творча атмосфера. Дуже складно креативного дизайнера змусити працювати повний робочий день у звичайному офісі над буденними макетами.
4 Концепти, що «рвуть ринок», – це рідкість. І вони дороговартісні. Тому малоімовірно, що дизайнери, які можуть створювати подібні концепти, працюватимуть на постійній основі у виробничій компанії. Скоріше вони займатимуться фрілансом чи процюватимуть у креативному агентстві.
Тому стандартна практика – поточні дизайни виконувати, обмежуючись своїми силами, а концепти для пріоритетних sku, сезонних пропозицій чи в разі оновлення стилістики всієї лінійки замовляти у креативних дизайнбюро.
Але це також не ідеальна ситуація:
nedostatky_1  

Це дорого.

nedostatky_2 Більшість дизайнів все одно виконують, обмежуючись своїми силами, і не дотягують до потрібного рівня.
nedostatky_3 Часто дизайнбюро замість дизайну, що продаватимуть, пропонують креативний епатаж, який, безумовно, виокремлюється на полиці, але не має жодного стосунку до доданої вартості для споживача, і в результаті ― дизайн не працює.
Міжнародний досвід свідчить, що ефективне рішення у такій ситуації ― використання ліцензії бренду. Адже ліцензійні бренди мають різноманітні готові дизайнматеріали, які ліцензіат отримує для користування разом із брендом.

Переваги ліцензії бренду

preymushhestva_1

Дизайн можна швидко розробити на основі готових висококласних стайлгайдів.

preymushhestva_2

Має високий художній рівень, адже дизайн перевіряють і коригують провідні спеціалісти.

preymushhestva_3

Виокремлюється на полиці завдяки емоційній прив’язці цільової аудиторії до бренду.

РЕАЛІЗОВАНІ КЕЙСИ

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?