orenda-brendiv_-icon

Оренда брендів

Ефективний спосіб отримання затребуваного товару на старті продажів або підігрівання інтересу до вже наявного товару чи послуги – це використання популярного бренду. Бренди, які можна взяти в оренду, називають ліцензійними, адже на право їх використання надають ліцензію. Зазвичай такі бренди ― це есенція емоцій, культу, трендів. Ліцензійними брендами можуть бути персонажі з мультсеріалів (наприклад Черепашки Ніндзя, Губка Боб, Маша та Ведмідь, Щенячий патруль, Козаки), бренди з мистецтва (наприклад GAPCHINSKA: Постачальник щастя, Prima Maria – на основі творчості Марії Примаченко), популярний телеканал (наприклад MTV) та багато іншого.

Короткий довідник:

  • право на використання бренду – ліцензія;
  • компанія-правовласник – ліцензіар;
  • компанія-користувач ліцензії – ліцензіат;
  • сплата за використання бренду – роялті.

Ліцензійний бренд працює фактично як парасольковий. Компанія-правовласник займається дослідженням ринку, розробкою креативу, створенням контенту (наприклад, мультиків чи фільмів), масовим просуванням за допомогою реклами, трансляції контенту чи проведення масових промо. А ліцензіати можуть випускати широкий спектр продукції з уже готовим брендом.

Ліцензійний бренд можна використовувати у вигляді:
1 Брендингу. Можна використовувати готовий ліцензійний бренд замість розробки власного.
2 Ко-брендингу. У випадку, якщо компанія хоче розробити власний бренд, ліцензія допоможе посилити емоційний зв’язок з аудиторією, збільшити лояльність та довіру до власного бренду та вигідно диференціюватися від конкурентів.
3 Дизайну. У таких галузях, де дизайн є визначальним чинником купівлі, як паперова канцелярія (блокноти, листівки, календарі), іграшки, одяг тощо, потреба у різноманітних емоційних дизайнах істотна. Ліцензія надає доступ до великої кількості дизайнматеріалів, які постійно оновлюють. Для більшої різноманітності можна працювати паралельно з кількома брендами, що цілком задовольнить потребу в дизайнах.
4 Промо. Популярні бренди можна використати як тематичний концепт для промокампанії чи рекламного повідомлення і завдяки цьому забезпечити кращий відгук аудиторії та вищу ефективність. Це можуть бути як тематичні акції для стимулювання збуту, так і іміджеві проекти для побудови знання, програми лояльності, або просто івенти для підтримки комунікації із клієнтами.

Вигоди від оренди бренду:

populyarnist-na-starti

Популярність на старті. Лояльність аудиторії фанатів бренду накладається на ваш товар або промо і забезпечує високий рівень відгуків.

vygody-vid-orendy-brendu

Імпульсивність купівлі товару з улюбленими героями збільшує продажі.

vyshha-marzhynalnist

Вища маржинальність товарів із популярними брендами, адже премія за бренд вища, ніж вартість ліцензії. Наприклад: за даними дослідження Gfk, покупці готові платити до 30% вищу ціну за товари з брендом GAPCHINSKA: Постачальник щастя порівняно з аналогами без ліцензійних брендів.

ekonomiya-marketyngovyh-vytrat

Економія маркетингових витрат. Ліцензіат отримує готовий бренд, що дає змогу істотно заощадити на дослідженнях, розробці ідеї, неймінгу, дизайну та просуванні.

operatyvnist

Оперативність реакції на ринкові імпульси. Ви завжди можете обрати найпопулярніший бренд і замінити його за потреби через зміни кон’юнктури ринку.

dyferentsiatsiya-vid-konkurentiv

Диференціація від конкурентів.

rozshyrennya-kanaliv-zbutu

Розширення каналів збуту завдяки підвищеному інтересу до продукції.

zbilshennya-doviry

Збільшення довіри до продукції.

РЕАЛІЗОВАНІ КЕЙСИ

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?