rebrendyng-restajling-icon

Ребрендинг, рестайлінг

Сучасний світ надзвичайно динамічний: споживачі стають дедалі вибагливішими, мода змінна ― те, що вчора було інноваційним і трендовим, завтра вже аудиторія не сприйматиме. Тому компанії повинні тримати руку на пульсі, щоб бути успішними.
Для цього потрібно постійно змінюватися, одночасно не втрачаючи ідентичності бренду. Найпопулярніші інструменти оновлення – ребрендинг та рестайлінг.
Ребрендинг передбачає можливість зміни позиціонування, зміну логотипу, стилістики.

Рестайлінг зазвичай обмежується зміною стилістики дизайну.

Втім, обидва інструменти мають свої недоліки:
 dovgo Довготривалість. Розробка, впровадження, комунікація оновленого бренду та стилю тривала і не дає змоги достатньо оперативно реагувати на ринкові тренди та «знімати вершки».
investytsiyi Інвестиції. Постійне оновлення бренду та стилю потребує бюджету на розробку й комунікацію. Зважаючи на динамічність ринку, не кожна компанія може робити постійні вливання в ребрендинг та рестайлінг. До того ж це фіксовані інвестиції, які потрібно буде окупити, а ребрендинг може виявиться економічно неефективним з точки зору окупності. З іншого боку, важко обґрунтувати керівництву компанії потрібність вкладання коштів у ребрендинг, якщо товар зараз продається, а ребрендинг не може гарантувати приросту продажів. Та якщо його не проводити, компанія поступово втрачатиме позиції. Найнебезпечніше те, що коли компанія не йде в ногу з ринком, вона відчуває це не одразу, а поступово. Тому, з одного боку, важко виокремити конкретну причину, а з іншого, важко економічно обґрунтувати ефект від інвестицій в оновлення.
garantyya  

Немає гарантій успіху. Будь-які неапробовані розробки стилістики та брендингу – ризиковані. Немає жодної впевненості у їх успішності.

 

Альтернативний інструмент, який широко застосовують у США, Європі та Японії, – використання ліцензійних брендів у форматі ко-брендингу

Як це працює?
 vy-analizuyete Ви аналізуєте тренд і розумієте, що повинні відповідати тепер певним новим потребам та очікуванням споживачів.
chysti-brendy На ринку існують «чисті бренди», які можна «взяти в оренду» за ліцензією. Це можуть бути бренди з мультсеріалів (наприклад Черепашки Ніндзя, Губка Боб, Маша та Ведмідь, Щенячий патруль, Козаки), бренди з мистецтва (наприклад GAPCHINSKA: Постачальник щастя, Prima Maria – на основі творчості Марії Примаченко) чи навіть популярний телеканал (наприклад MTV). Ці бренди, зазвичай, есенція емоцій, культу, трендів. Цільова аудиторія любить їх. Щоб бренд став ліцензійним, він обов’язково має бути успішним, капітал ліцензійних брендів дуже високий. Через це правовласники вкладають істотні ресурси у підтримку актуальності й популярності бренду. При цьому вони несуть усі ризики, тому на момент ліцензування ви можете проаналізувати заздалегідь відомі показники популярності бренду.
sered-litsenzijnyh Серед ліцензійних брендів ви обираєте той, що найбільше відповідає новим викликам ринкового середовища, і укладаєте ліцензійну угоду на його використання.
brendy Поряд із власним брендом ви отримуєте можливість інтегрувати стилістику ліцензійного бренду, використовуючи готові професійні дизайнрішення, розроблені на основі сучасних трендів. Це дає змогу освіжити сприйняття вашого бренду, відповісти ринку на поточний попит.

(English) Feature instruments

pidboru-brendu

Передбачуваний результат, гарантоване вирішення бізнесзадачі за умови правильного підбору бренду.

shvydkist-reaktsiyi

Швидкість реакції на зміни ринку – ви отримуєте вже готовий бренд та стилістику з потрібними атрибутами для користування одразу після підписування договору.

gnuchkist

Гнучкість – ви можете в будь-який момент замінити один ліцензійний бренд на інший за зміни кон’юнктури ринку.

vidsutnist-investytsij

Непотрібність інвестицій – оплата ліцензії відбувається у вигляді % від проданої продукції (роялті). Отже, ви сплачуєте лише тоді, коли продаєте. Так стає набагато простіше оцінювати економічну ефективність, адже витрати безпосередньо прив’язані до обсягів продажів.

bezkoshtovnyj-dostup

Безкоштовний доступ до передової міжнародної експертизи – з ліцензійним брендом працює велика професійна команда, яка має досвід роботи на ринках різних країн, постійно робить маркетингові дослідження та зацікавлена в успіху продажів вашої продукції з ліцензійним брендом. По-перше, це репутація бренду, по-друге, правовласник отримує більше роялті, якщо ви більше продаєте. Тому у вас однакова мета і власник бренду максимально зацікавлений вам допомагати.

РЕАЛІЗОВАНІ КЕЙСИ

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?